Tags

Related Posts

Share This

Kraft Güzel Sanatlar

Biz bambaşka alanlardan çıkıp bir araya gelen ancak kendi alanlarının dışına taşmış, bu taşkınlıkla yolları kesişmiş olan bir takımız. “Fark”ımızın “farklılık”larımızdan güç aldığını düşünüyoruz.

Sanatı hayatının merkezine almış, sanatçıyı, sanatseveri, sanat üretmek ve sanatsal yollarla kendine dair keşifler yapmak isteyen herkesi kesiştirebilecek bir platform kurduk. Adını da KRAFT koyduk.

“Hayat için sanat” ilkesini benimsemiş, yaratıcı, enerjik, alternatif, kişiye özel, sinerjik, yenilikçi bir yaklaşımı benimsiyoruz. Sanatın; iyileştirici, geliştirici, bugünün gerçeklerine farklı gözle bakarak koşturmacanın içinde bize soluklanma fırsatı sağlayan bir güç olduğunun farkındayız.

Yaratıcılık cesaretlendirir, cesaret ise ilerlemeyi getirir. Biz cesaretle ilerlerken, yollarımızın sizinle de kesişmesini hevesle bekliyoruz.

Kraft Yetişkin

“Hayat için sanat” sloganı ile vizyon belirleyen Kraft’ın, hayatında sanata yer vermek isteyen herkese kapısı açık.

Kraft yetişkin atölyeleri, profesyonel sanatçıların, sanat üretmek isteyen daha önce deneyimlemiş ve tıkanmış, ilgi duymuş ancak hiç deneyimle fırsatı olmamış tüm sanatseverlerin kesişebilecekleri, kişiye özel ve yenilikçi bir atölye formatıdır.

Kraft Genç

Hayat için sanat sloganı ile yola çıkan Kraft genç, sanata ilgi duyan ve sanat üretmek isteyen tüm gençlere kişiye özel butik eğitim programları sunmaktadır. Sanat aracılığı ile, genç bireylerin, sınav süreçleri ve stresli eğitim dönemlerinde, farklılıklara saygılı, eleştirebilen ve eleştiri alabilen, yaratıcı çözümler sunabilen, ifadesi güçlü ve özgün bireyler olmalarını hedefler. Grup dersleri içinde iletişim ve sosyal bir ortam sağlayan atölyelerimiz, katılımcılarımızın ilgi alanlarına göre, istedikleri teknikte özgün eserler üretebilmelerine olanak sunar.

Farklı disiplinlerden birçok tekniğin uygulanabileceği atölyelerimizden bazıları;

Kara kalem, toz pastel, karikatür, grafiti teknikleri, tuval resmi, özgün baskı resim, reprodüksiyon, sanat tarihi, anime çizimi, çizim programlarına giriş vb. şeklinde oluşturulmuştur.

Kraft Junior

Sanat Süt Kadar Gerekli! 

“Sanat süt kadar gerekli” sloganı ile yola çıkan Kraft junior güzel sanatlar programları,

Her hafta başka bir disiplinin uygulandığı, yaratıcılık, eğitim ve eğlence odaklı sanat atölyelerinden oluşmaktadır.

Geleceğin yetişkinlerine, sanat aracılığı ile, mantıksal ve estetik ilişkiler kurmayı, özgün ve biricik olduklarının bilincine varmalarını sağlamayı, ifade becerilerini yaratıcı yönde geliştirebilecekleri bir ortam yaratmayı hedefler.

Tüm atölyelerimiz “eğlenerek öğrenme” tabanı üzerine kurulmuş olup, yenilikçi ve yaratıcı malzeme çeşitliliği ile çocuk dünyasının ifade çeşitliliğini, zenginleştirerek destekler.

Yapılan araştırmalarda, çocukluk döneminde uzman sanat eğitmenleri eşliğinde sanat üretme olanağı yakalayan çocukların, ergenlik dönemi boyunca, daha rahat eleştiri alabilen özgüveni yüksek ve eleştiriye açık genç bireyler oldukları görülmüştür.

Bu bağlamda junior sanat programları çocuk dünyasının renkliliğine ve odaklanma süresi uygunluğuna paralel olarak, çok disiplinli bir yol izler.