Tags

Related Posts

Share This

Özge Işın

1977 İstanbul doğumlu Özge, İstanbul Üniversitesi İspanyol Dili ve Edebiyatı bölümünü bitirdikten sonra İngiltere’de Reklam ve Pazarlama Yönetimi üzerine yüksek lisansını tamamlayıp uluslararası pazarlama müdürü olarak yurtdışında kariyerine devam etti.

2005’de Türkiye’ye döndükten sonra bir süre daha kurumsal firmalarda çalışarak 1994’de ilk kez tanıştığı meditasyon uygulamalarına aktif olarak yogayı ekledi. 2009’dan itibaren kariyerine sadece yoga ve uzman eğitmen olarak devam etmekte.

2009’da uluslararası akreditasyon kurumu olan Yoga Alliance (YA) sertifikalı ilk yoga uzmanlık egitimini Cihangir Yoga kurucularından Zeynep Aksoy ile tamamladıktan sonra İstanbul’da Cihangir Yoga’da ve çeşitli stüdyolarda 2014 senesine kadar yoga eğitmenliği yaptı. Çeşitli sosyal sorumluluk projelerinde yer aldı ve atölyeler ve kamplar düzenlemeye başladı. YA ileri seviye uzmanlık eğitimlerini Zeynep Aksoy, Godfrey Devereux ve Chris Chavez ile tamamladı. Nicole Ohme ile (YA) Vinyasa uzmanlık eğitimi ve Paul Grilley ile (YA) Yin Yoga ve anatomi uzmanlık eğitimini, Sudaka ve David Cornwell ile Mindfullness Meditation eğitimlerini tamamladı. Dünyaca ünlü bir çok uzman eğitmenin workshoplarına katılarak seneler içinde vizyonunu genişletmeye devam etti. Yurtdışında  Rosita Jankeviciute ile çalışarak YA sertifikalı SUP Yoga eğitmeni oldu. 4 senedir Bodrum’da yaşıyor, profesyonel SUP Yoga dersleri veriyor.

Yoga Alliance E-RYT 500 RYT200 Yoga Eğitim Okulu sertifikasına sahip Özge, 2014 senesinden beri İstanbul, Bodrum ve çeşitli illerde YA sertifikalı yoga uzmanlık eğitimleri ve çeşitli konularda atölyeler düzenleyerek donanımlı yoga eğitmenleri yetiştiriyor. Sağlıklı yaşam, nefes ve meditasyon alanında çeşitli atölyeler ve çalıştaylar düzenliyor.

Daoist geleneklere olan merakı Çin Tıbbı’nın temelini oluşturan Meridyen Teorileri alanında aldığı eğitimler çerçevesinde bütünsel sağlık ve bedenin enerji alanı üzerine yoğunlaşmasına ve kendi eğitim programlarını oluşturmasına yol açtı.

Kuantum temelli danışmanlık, Zen terapi, Feng shui uzmanlığı, Tai masaj, Reiki 3 alanlarında eğitimlerini tamamlayan Özge; yoga ve diğer tüm çalışmaları, kendi özümüzün ışığı ve yaratıcı enerjimizle bağ kurarak, hayatın doğasıyla uyum içinde huzurlu ve mutlu yaşamaya etkili bir araç olarak görüyor. Sağlıklı yaşamın sadece fiziksel değil bütünsel olarak enerjetik, duygusal ve zihinsel alanımızla olan bağını araştırmak isteyenlere tutkuyla rehberlik ediyor.