Tags

Related Posts

Share This

SALİHA AKÇAALAN

Saliha Akçaalan 1979 doğumlu, 2000 yılında Süleyman Demirel Üniversitesi İthalat-İhracat Bölümü mezunudur. Ardından kurumsal firmalarda satış ve pazarlama pozisyonunda aldığı, İkna ve Teknikleri, Eğitici Adayları Sunum Teknikleri gibi kişisel gelişim eğitimleri alarak birçok projede yer almıştır. Daha sonra İzmir’de Teknohome firmasını kurmuştur. Kızının doğumuyla çocuklara olan ilgisi pekişmiş, çocuk gelişimi alanına yoğunlaşmaya başlayarak, Atatürk Üniversitesi Çocuk Gelişimi Bölümü’nden 2016 yılında mezun olmuştur. Bu alanda uzmanlaşmak için daha mutlu hissettiği Yaratıcı Drama Eğiticiliği / Liderliği eğitimini İstanbul Drama Sanat Akademisinde tamamlamıştır. Dil okulu, lise, ortaokul ve anaokulu düzeyinde çeşitli projelerde, eğitimde yaratıcı drama tekniklerini uygulamıştır.

Anaokul düzeyinde; Temel Kavramlar, Öz Bakım Becerileri, Mevsimler, Değerler Eğitimi, Dünyamız gibi konular..

Ortaokul düzeyinde; Empati, Dinleme, Yaratıcı Okuma ve Yaratıcı Yazma uygulamaları

Lise düzeyinde; Akran Zorbalığı, Tiyatro Sporu Yetişkinler için Şiddetsiz İletişim Kitabını Yaratıcı Drama ile okuma, uyguladığı ve devam eden projeleri arasındadır.

2018 yılında Mas Akademi de çalışmaya başlayan Saliha deneyimlerinden faydalanarak Drama atölyeleri uygulamaya ve Doğaçlama tiyatro eğitimleri vermeye devam etmektedir.