Tags

Related Posts

Share This

SERHAN İNAN

Serhan İnan 1982 yılında müzisyen bir ailenin çocuğu olarak İstanbul da doğdu. Babası trt radyosunda ud sanatçısı annesi ise trt radyo korosunda koristti. Müzik yaşantısına ilkokulda mandolin çalarak başlayan Serhan İnan 1990 senesinde ailesiyle birlikte Bursa’ya taşındıktan sonra 1994 senesinde Bursa belediye konservatuvarında Türk müziği eğitimine başladı. 1998 yılında lise ile beraber konservatuardan mezun olarak Uludağ üniversitesi eğitim fakültesi müzik öğretmenliği bölümünde klasik batı müziği ve çok seslilikle tanıştı. Üniversitede öğretmenlik eğitimine devam ederken 2006 senesine kadar ünlü orkestra şefi ve besteci Hasan Adıgüzelzade ile klasik armoni, dikey armonizasyon, orkestrasyon ve korrepetisyon çalıştırarak akademik eğitimini tamamladı.

1998 senesinde üniversite ile birlikte profesyonel müzisyenliğe başlayan Serhan İnan halen sahne müzisyenliği ve orkestra şefliğine devam etmektedir. Başladığı tarihten bugüne geçen sürede Metin Özülkü, Yeliz, Yeşim Salkım, Ferda Anıl Yarkın, Gökhan Sezen gibi ünlü isimlerle aynı sahneyi paylaşmış müzik direktörlüğü ve orkestra şefliği yapmıştır.

Müzisyenlik ve eğitmenlik haricinde 2000 senesinden beri kendi kayıt stüdyosu olan Serhan İnan dijital müzik ile de yakından ilgilenmiş aranjörlük ve kayıt işleri yapmıştır. Bir dönem kendi dublaj stüdyosunda Murat Aygen, Nejat İşler, Yekta Kopan, Timuçin esen gibi ünlü sesler ile beraber çalışmıştır.

2012 senesinde Bodruma yerleştiğinden beri tüm bu çalışmaları Bodrumda devam ettirmektedir. Halen profesyonel olarak müzik yapmakta, dublaj kayıtları jingle ve jenerik müzikleri hazırlamaktadır.

Bir dönem kolejlerle orkestra koçu olarak çalışırken öğrenciler ile birlikte hazırladığı bir proje ile Nasa tarafından her sene düzenlenen “ youth art competition” da çalıştığı koleje dünya birinciliği kazandırmıştır. Eğitmenlik hayatına Bodrum Mas akademide devam etmektedir.