Tags

Related Posts

Share This

TUĞÇE SARIOĞLU

MEB yaratıcı drama lideri, yoga eğitmeni, bilişim teknolojileri öğretmeni ve profesyonel koç.

31 Temmuz 1981’de Muğla’da doğdu. Liseyi Muğla Turgut Reis Lisesi Süper Lise bölümünde okudu.

Eğitime olan düşkünlüğü nedeniyle Ankara Üniversitesi Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi’ni 2003 yılında tamamladı.

Milli Eğitim ve kamusal kurumlar bünyesinde farklı konularda eğitimler verdi. Birçok alanda eğitsel projeler tasarladı ve uyguladı.

Bu çalışmaları aralıksız devam ederken bir yandan da Yaratıcı Drama Liderliği Eğitimini ve Profesyonel Koçluk eğitimini 2010 yılında tamamladı. Bu alanda birçok ulusal ve uluslararası akademisyenin workshoplarına katıldı.

Farklı kamusal ve kurumsal sektörlerde yetişkinlere, çocuklara, özel öğrenme güçlüğü olan gençlere, öğretmenlere ve kamu çalışanlarına yönelik drama temelli atölyeler tasarladı ve uyguladı.

Çalışmalarını 2015 yılında kitaplaştırdı. Bilişim ve teknolojinin yaratıcı drama ile bir arada kullanılmasına yönelik ülkemizde çok az çalışma olması nedeniyle 2016 yılında bu konuda çift yazarlı bir makale yayımladı.

Bir şeyler öğretmeye olan tutkusu nedeniyle uzun zamandır uygulayıcısı olduğu ve onun için bir yaşam biçimi haline gelen yoganın eğitmenliğini 2018 yılında aldı. Yogayı herhangi bir fiziksel akış dersi olmaktan çıkartarak derslerini biraz drama biraz da koçluk becerileri ile harmanladı.

Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı Ayla Algan Sanat Yönetmenliği’nde ilerleyen ve vizyoner bir akademi olan İstanbul Drama Sanat Akademisi’nde son dört yıldır MEB onaylı yaratıcı drama lideri olmak isteyen bireylere yönelik uzmanlık eğitimleri vermekte, bu eğitimi tamamlayan lider adaylarına bitirme projesi danışmanlığı yapmakta ve farklı sektörlere yönelik eğitim programları tasarlamaya devam etmektedir.

Şu an yaşamını an’da kalarak tüm dinamikleri ile yaşamaya ve yaşamın kattıklarını yolu kesişen her bireye aktarmaya devam etmektedir.